FSL FACEBOOK

Bireysel Koçluk Hizmetleri

Bireysel Koçluk 

 Koçluk, psiko-terapiden, danışmanlıktan ve motivasyondan farklı bir alandır. Dünyada bu alanda tanımlanmış bir sınırlama yoktur. Koçluk, bu uzmanlık alanı ciddi bir altyapı ve eğitim gereksinimi barındırmaktadır. Koçluk farklı alanların karşılaştırılması olarak ele alınmış olsada bütünsel bir yapı olarak ele alınmalıdır. Danışan, yardım isteyen ve destek ihtiyacı olan bireyin  iyi yönde gelişimini amaçlanması gerekir.

 

Bireysel Koçluğa Neden İhtiyaç Duyarız?

İnsanlar, hayatlarında kendi çabalarıyla fark yaratmaya ve var olan durumlarından daha iyi bir duruma geçmeye ihtiyaç duyarlar ancak yeni birşey yapmaya karar verdiklerinde, motive olmak, kararlı durmak, kendilerine güvenmek  ve aynı hedefe bağlı kalmak için zaman zaman desteğe ihtiyacı duyarlar. Çünkü sahip oldukları  alışkanlıkları değiştirmek oldukça zordur.

Koçluk hizmeti ile; her attığınız adımda yanınızda olan, sizi destekleyen ve arkanızda duran, ilham veren, motive eden, çabalarınızı değerlendiren ve seçimlerinizde  istediğiniz hedefe doğru yönlenmenizi sağlayan ve adımlarınızda size kararlılık sağlayan birine sahip olursunuz.

Kimler Koçluk Hizmetinden Faydalanabilir? 

herkes bu hizmetten fayda sağlayabilir ama belirledikleri hedeflere ulaşmak için verecekleri kararlarda ve atacakları adımlarda kendilerine söz vermeye hazır olan kişiler bu hizmetten daha çok fayda sağlarlar.

Unutulmamalıdır ki, dışarıdan bakıldığında hayatlarının kusursuz olduğunu düşünülen kişiler bile bir koç ile çalışma ihtiyacı duyabilirler. Bu kişilerin de kendilerinde fark yaratma istekleri ve mevcut durumda yetkinliklerinin az olduğu yönleri olabilir ve bu nedenle de bu yönlerini geliştirmek ve desteklemek amacı ile kaynağa gereksinim duyabilirler.